PMXnet s.r.o. - Váš lokálny poskytovateľ internetu - späť na úvodnú stránku
     
 
:: ÚVOD
:: AKTUALITY
:: PRIPOJENIE
:: POČÍTAČE
:: CENNÍK
:: PODPORA
:: NA STIAHNUTIE
:: KONTAKT
:: F.A.Q.
 
 
 
 
:: hľadať ::
Google
hľadať na webe
iba pmxnet.sk

 

 
 
Čím sa zaoberá firma PMXnet, s.r.o. ?
- ISP - poskytovanie internetových služieb, spoločnosť PMXnet s.r.o. je lokálny poskytovateľ internetu v mestách Hnúšťa,   Klenovec, Rimavské Brezovo, Rimavská Baňa, Rimavské Zalužany a Lehota nad Rimavicou.
- webdesign: grafický návrh a tvorba webových stránok (individuálna cena podľa rozsahu stránok)
- budovaním LAN, WAN sietí s pripojením do internetu.
- predaj PC, tlačiarní, notebookov, programov atď...
 
Čo je to pripojenie k internetu?
Pripojenie počítača alebo lokálnej počítačovej siete LAN do celosvetovej www siete internet.
 
Čo je to WI-FI (mikrovlnné) pripojenie?
Pripojenie počítača alebo siete LAN prostrednícvom bezdrôtovej technológie, ktorú definuje štandard 802.11 na frekvencii 2.4GHz alebo 5GHz vo verejnom (nelicencovanom) pásme.
 
Čím je zaručená kvalita spojenia?
Kvalita spojenia je závislá na použitých technických prostriedkoch a je založená na použití moderných technológií. Rýchlosť pripojenia je garantovaná na 100% v rámci zvolenej agregácii. Dostupnosť Internetu je garantovaná na 99.995%.
 
Môže byť prenos dát v pásme WI-FI rušený?
Môže, ale pri použití moderných technických prostriedkov a technológií, je možné účinky rušenia minimalizovať alebo úplne eliminovať. V prípade, že bude niekto úmyselne toto pásmo rušiť, musí podľa zákona svoje zariadenie odstrániť, prípadne umiestniť tak, aby nerušilo zariadenie, ktoré bolo inštalované skôr.
 
Aký vplyv má na kvalitu spojenia počasie?
Takmer nijaký, k zhoršniu kvality spojenia dochádza až v úplne extrémnych prípadoch. Zníženie kvality spojenia je definované takto:
- pri silných zrážkach 150mm/hod dochádza k útlmu 0.02dB/km
- pri vetre dosahujúcom v nárazoch min 120km/h.
 
Koľko je to 1 megabajt (1 MB)?
Napríklad jedna disketa má kapacitu 1.44MB a bežné CD až 650MB alebo 700MB. Štatisticky má jedna stránka A4 jednoduchého textu veľkosť 0.023 MB. Jeden textový mail bez prílohy má menej ako 0.001 MB. A zase naopak, niektoré nové hry alebo programy sa nazmestia ani na 3 CD (viacej ako 2100MB).
 
Čo je to pripojenie bez obmedzenia?
Je to pripojenie bez obmedzenia množstva prenesených dát nezávisle na čase.
 
Ako sa dozviem množstvo prenesených dát?
Firma PMXnet s.r.o. nemeria objem prenesených dát, čo znamená, že cena uvedená za pripojenie je konečná, bez obmedzenia množsta dát a bez ďalších poplatkov navyše.
 
Aký je poplatok po vyčerpaní predplateného objemu dát?
Viď predchádzajúca odpoveď.
 
Čo je to rýchlosť pripojenia?
Je to množstvo prenesených dát za časovú jednotku. Udáva sa v bitoch (kilobitoch, megabitoch) za sekundu. Používané skratky: 1b/s alebo 1bps; 512kb/s alebo 512kbps; 1Mb/s alebo 1Mbps 1,5Mb/s alebo 1536Mbps.
(Telefónna linka - dial-up: max 56kbps; ISDN: 64kbps alebo 2xISDN: 128kbps.)
 
Čo je to lokálna sieť (LAN)?
Je to vzájomné prepojenie počítačov pomocou aktívnych prvkov bez použitia smerovača na malé vzdialenosti napríklad v rámci mesta (sídliska, firmy, fabriky, hotela, ...).
 
Čo je to metropolitná sieť?
V rámci ponúkaných programov je možné pripojenie aj do lokálnej mestskej siete, tzv. sieť MAN (Metropolitan Area Network). Maximálna rýchlosť prenosu dát vrámci MAN je 11Mbit/s pri WI-FI technológii 2.4 GHz. Minimálna rýchlosť pripojenia jednotlivých účastníkov do MAN je garantovaná podľa zakúpeného programu. V tejto sieti je možné zdieľať dáta, prípadne hrať hry s inými používateľmi siete MAN.
 
Mam záujem pripojiť sa, je to možné?
Teoreticky aj prakticky áno - ale závisí to od toho kde bývaš / bývate. Je možné, že bývaš v paneláku kde už existuje káblová sieť, v tom prípade je pripojenie veľmi jednoduché, stačí natiahnuť kus kábla. Ak v takom paneláku nebývaš, tak možnosť pripojenia treba ešte overiť. Prečo? pretože používaná bezdrôtová technológia WI-FI vyžaduje priamu  viditeľnosť medzi anténami prístupového bodu (Access Point - AP) a klientského adaptéra (Station Adapter - SA), to znamená, že od bodu v ktorom chceš mať anténu musí byť priama viditeľnosť na jeden z prístupových bodov PMXnet.
 
Koľko to celé stojí?
Všetky ceny, vrátane montáže sú uvedené v našom cenníku.
 
Prečo by som si mal na pripojenie k internetu vybrať práve PMXnet s.r.o.?
Tak na túto otázku si musíš nájsť odpoveď sám, PMXnet s.r.o. je lokálny poskytovateľ internetu v Hnúšti, v Klenovci, v Rim. Brezove, v Rim. Bani, v Rim. Zalužanoch a v Lehote nad Rimavicou . O tom či sa k internetu pripojíš práve cez našu firmu sa rozhodni sám. Je tu však minimálne jeden dôvod, ktorý presvedčí každého - CENA.
 
Ako je to s bezpečnosťou môjho počítača v rámci siete LAN prípadne MAN?
O bezpečnosť tvojho počítača sa musíš starať predovšetkým ty sám! Vôbec nezáleží na tom, či si na internet pripojený cez modem alebo lokálnu sieť. V sieti spoločnosti PMXnet s.r.o. je linuxový server aj linuxový firewall a je použitá neverejná IP adresa (je možné dohodnúť sa na pridelení statickej verejnej IP priamo na tvoj počítač), takže v tomto smere je úroveň bezpečnosťi relatívne dobrá. ALE tento firewall ťa neochráni pred zavlečením vírusov, trójskych koní a spywaru z internetu, toto musíš mať na starosti sám a nainštalovať si vhodný antivírový program, napríklad NOD32, Norton Antivirus, McAfee ViruScan alebo iné. Taktiež ťa spomínaný firewall neochráni pred útokom vo vnútri siete, zatiaľ sa takýto prípad nestal, ale pokiaľ sa bojíš nainštaluj si osobný firewall (Kerio, Outpost, ...). Z hľadiska bezpečnosti je možné považovať pripojenie cez LAN za rovnocenné s modemom, aj keď na modeme si síce kratšie ale si priamo vystavený na internet.
 
 
     
Copyright PMXnet s.r.o.. Lokálny poskytovateľ internetu - WEB stránky - PC - Hardware - Software. © 2004 - 2010 - Všeobecné podmienky.